Logo Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w restrukturyzacji w Otwocku

DOBRY POSIŁEK W SZPITALU

Ocena 0/5

DOBRY POSIŁEK W SZPITALU
W Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku  realizowany jest program pilotażowy w zakresie edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia w szpitalach pod nazwą "Dobry posiłek w szpitalu" zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 25 września 2023 r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 2021), którego celem jest  zwiększenie dostępności porad żywieniowych w szpitalach i wdrożenie optymalnego modelu żywienia świadczeniobiorców w szpitalach. 

Nasza placówka posiadając wysokiej jakości profesjonalne zaplecze kuchni, będzie umieszczać w zakładce "Dobry posiłek w szpitalu" na bieżąco menu dla swoich pacjentów.  Posiłki przeznaczone dla świadczeniobiorców są przygotowywane na podstawie opracowanego przez osobę planującą dietę jadłospisu zapewniającego urozmaicenie potraw i zbilansowane wartości składników odżywczych w diecie. 

Zalecenia zostały opracowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka oraz Instytutem – Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka -Dobry posiłek w szpitalu - Ministerstwo Zdrowia - Portal Gov.pl (www.gov.pl).

Aktualne menu umieszczone będzie na stronie Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku
pod linkiem: DOBRY POSIŁEK W SZPITALU - PCZ w Otwocku (pcz-otwock.pl)

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności