ul. Batorego 44, 05-400 Otwock 22 778 26 00

Oddział Chirurgii Ogólnej

 

Kierownik Oddziału:

Prof. dr hab. n. med. Waldemar Kostewicz (Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej)

 

Pielęgniarka Oddziałowa:

mgr piel. Renata Odolak (Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego)

 

Kontakt Sekretariat
Telefon 22 778 27 49
e-mail - chirurgia.sekretariat@pcz-otwock.pl

 

Liczba łóżek w oddziale: 26 w tym 4 w sali pooperacyjnej.

Oddział pełni we wszystkie dni tygodnia 24 godzinne ”ostre dyżury”

 

Opis działalności
Udzielanie kompleksowych świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki, leczenia zachowawczego, zabiegowego, operacyjnego i rehabilitacji Pacjentów, których stan zdrowia wymaga hospitalizacji w szpitalu.
Oddział zapewnia leczenie populacji Powiatu Otwockiego (ok. 130 tys.) i pacjentom kierowanym do naszego szpitala z innych regionów Polski. Współpracuje m.in. z klinikami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W oddziale stosowane są nowoczesne techniki operacyjne z użyciem noża ultradźwiękowego, staplerów oraz sprzętu laparoskopowego. Stosowane jest żywienie pozajelitowe (centralne wkłucia) i dojelitowe (mikrojejunostomie). Prowadzona jest profilaktyka antybiotykowa okołooperacyjna, przeciwzakrzepowa, przeciwodleżynowa oraz zabiegi rehabilitacyjne.
Zespół monitoruje zakażenia wewnątrzszpitalne.

 

Leczymy

chorych i wykonujemy operacje z zakresu chirurgii ogólnej, onkologicznej. Leczymy również zachowawczo i operacyjnie pacjentów z chorobami tętnic i żył. Prowadzimy kompleksowa diagnostykę pacjentów z podejrzeniem choroby nowotworowej.
Wykonujemy operacje chorób nowotworowych przewodu pokarmowego: żołądka, jelita cienkiego i grubego metodami klasycznymi i laparoskopowymi oraz zespolenia przewodu pokarmowego techniką staplerową.

W zakresie chirurgii laparoskopowej – przeprowadzamy operacje pęcherzyka żółciowego, wyrostka robaczkowego, przepuklin pachwinowych i brzusznych oraz nadnerczy. Wykonujemy również operacje z zakresu chirurgii przepuklin pachwinowych i brzusznych
z zastosowaniem technik beznapięciowych.

Dodatkowo przeprowadzamy operacje trzustki, śledziony, sutka oraz operacje endokrynologiczne zwłaszcza z powodu chorób tarczycy i nadnerczy, w tym operacje nowotworów oraz operacje z powodu ostrych schorzeń jamy brzusznej. Prowadzimy diagnostykę i leczenie stanów nagłych. Ponadto prowadzimy leczenie żywieniowe (pozajelitowe i dojelitowe).

Wykonujemy operacje (proktologiczne) nienowotworowych chorób odbytu. Przeprowadzamy wybrane zabiegi diagnostyczne i chirurgiczne z zakresu urologii planowej.

Przyjaciele Szpitala

Slajd 1

Starostwo Powiatowe

w Otwocku

Slajd 2

Urząd Miasta

Otwock

Slajd 3
previous arrow
next arrow
Skip to content