11 maja 2020 r. rozpoczął się długo wyczekiwany przez personel oraz mieszkańców powiatu remont oddziału ginekologiczno-położniczy w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w restrukturyzacji w Otwocku.

Zakres prac obejmował będzie w szczególności wyburzenie części ścian działowych i zastąpienie ich nowymi, wymianę posadzek, wymianę drzwi, wykończenia ścian i sufitów. Remont obejmie także urządzenia i instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej i elektryki.

Mimo tak intensywnych prac remontowych, przeprowadzanych przez firmę INTERIOR Krzysztof Chudek nie planowane jest zamknięcie oddziału. Pacjentki potrzebujące pomocy będą przyjmowane w specjalnie wydzielonych na czas remontu salach. Zakończenie prac remontowych planowane jest na listopad 2020 r.

W sprawie remontu oddziału, głos zabrał dr n. med. Leszek Gmyrek – kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego PCZ Otwock.

Po remoncie oddział ginekologiczno-położniczy, stanie się oddziałem nowoczesnym, bardziej komfortowym i przyjaznym na miarę dzisiejszych wymogów sanitarnych.

Chcemy podkreślić, że mimo wielkiego remontu, szpital pracuje bez zmian.

Zapraszamy wszystkich Pacjentów, oddział funkcjonuje tak jak i przed remontem. Cały czas wykonuje się operacje, ostre zabiegi, przyjmowane są porody. Nie ma obaw, że ktoś zostanie odesłany do innego szpitala.

Remont doszedł do skutku dzięki zaangażowaniu wielu ludzi.

Ogromne podziękowania dla naszych sponsorów, ludzi wielkiego serca. Bez takich osób trudno było by cokolwiek zrobić. Szczególnie podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Otwocku, oraz Darczyńcom indywidualnym, którzy wolą zostać anonimowi. Podziękowania kierujemy również w stronę Prezesa PCZ. Dziękujemy za ogromne wsparcie, okazane serce i pamięć. Wszystkim ludziom , którzy czuli taką potrzebę pomocy.”

Mamy nadzieję, że nowe oblicze oddziału ginekologiczno-położniczego, zapewni Pacjentkom, najwyższy poziom usług, bezpieczeństwo oraz komfort.

Remont