ul. Stefana Batorego 44 (22) 778-26-00

Aktualności

Informacja dla Pacjentów na temat koronawirusa 2019-nCoV

W związku z niepokojem Pacjentów, Zarząd Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w restrukturyzacji z siedzibą w Otwocku, uprzejmie informuje, iż szpital przyjął procedurę postępowania na wypadek wystąpienia zachorowania oraz jest gotowy do udzielenia opieki Pacjentom, u których występuje podejrzenie zakażenia koronawirusem 2019-nCoV.

Za przypadek podejrzany o zakażenie lub zachorowanie należy uznać przypadek, który wystąpił po 9 stycznia 2020 r. i może charakteryzować się:

  • temperaturą ciała > 38° C

  • objawami infekcji dróg oddechowych tj.: występowaniem jednego lub więcej objawów choroby układu oddechowego (np. kaszel, duszność, trudności w oddychaniu lub radiologiczne objawy zapalenia płuc lub ostrego zespołu niewydolności oddechowej – ARDS)

  • związkiem z odbytą podróżą do obszarów występowania 2019-nCoV, w ciągu 14 dni przed wystąpieniem objawów

lub

  • zachorowaniem osoby, która pozostawała w bliskiej styczności w ciągu 14 dni przed wystąpieniem objawów z osobą, która miała objawy ze strony układu oddechowego i podróżowała do obszarów zagrożenia 2019-nCoV lub z osobą, która jest poddana obserwacji w kierunku 2019-nCoV.

W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem 2019-nCoV prosimy o zgłoszenie się do naszego szpitala przy ul. Batorego 44 w Otwocku. Zapewniamy, iż nasz szpital posiada odpowiednie przygotowanie, a także dołoży wszelkich starań aby udzielić Państwu natychmiastowej i profesjonalnej pomocy w diagnostyce oraz leczeniu koronawirusa lub wykluczeniu istnienia zagrożenia.

więcej

Ogłoszenie: praca dla lekarzy

Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku zatrudni lekarzy do pracy w szpitalnej Izbie Przyjęć.
Poszukujemy lekarzy z doświadczeniem w pełnieniu dyżurów na Izbie Przyjęć lub SOR.
Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie.
Prosimy o składanie ofert w sekretariacie Szpitala, ul. Batorego 44, Otwock.
Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod nr 22 778- 26-10 lub mailowo na adres: sekretariat@pcz-otwock.pl

więcej

Ogłoszenie konkursu na Prezesa Zarządu spółki - SPROSTOWANIE

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż treść ogłoszenia o konkursie na stanowisko Prezesa Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w restrukturyzacji  z siedzibą w Otwocku w punkcie 4 (Wymagane kwalifikacje kandydata), podpunkt nr 1 zawiera oczywistą omyłkę pisarską, poniżej wskazujemy poprawną treść niniejszego podpunktu:

„1) posiadanie wyższego wykształcenia min. 2-ego stopnia na kierunku: ekonomia, zarządzanie, administracja, prawo, lub kierunków nauk medycznych i nauk o zdrowiu,”.

Poprawiona treść ogłoszenia jest możliwa do pobrania poniżej.

więcej

Ogłoszenie konkursu na Prezesa Zarządu spółki

Szanowni Państwo,

Rada Nadzorcza spółki Powiatowe Centrum Zdrowia spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w restrukturyzacji ogłasza konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu spółki. Warunki konkursu zawarte są w ogłoszeniu, które stanowi załącznik do uchwały nr 3/2020.

Uprzejmie informujemy, iż ogłoszenie w pkt 4.1 zawiera oczywistą omyłkę pisarską oraz prosimy o zapoznanie się ze sprostowaniem powyżej. 

więcej

Zapisy na badania do lekarza specjalizującego się w proktologii (leczenie chorób odbytu)

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że w Przychodni Specjalistycznej Powiatowego Centrum  Zdrowia Sp. z o. o. w restrukturyzacji  przy ul. Batorego 44  w  Otwocku w Poradni Chirurgicznej od listopada br.  przyjmować będzie lekarz chirurg specjalizujący się w proktologii (leczenie chorób odbytu).

 

Wszystkich pacjentów z problemami proktologicznymi zapraszamy w dniach:

6 listopada 2019  r. w godzinach 15:00 – 17:00

20 listopada 2019 r.  w godzinach 15:00 – 17:00

 

Zapisy przyjmowane są w rejestracji Przychodni Specjalistycznej przy ul. Batorego 44 w Otwocku osobiście, bądź telefonicznie pod numerem telefonu 22 778 26 60 .

więcej

PCZ idzie na zakupy

PCZ idzie na zakupy

 

Mamy dobrą informację dla mieszkańców powiatu otwockiego. Szpital powiatowy przy ul. Batorego w Otwocku doposaży się w nowoczesną aparaturę medyczną. Na ten cel Powiatowe Centrum Zdrowia wyda ponad 12,3 mln zł.

Wszystko wskazuje na to, że skończą się problemy pacjentów „Batorego” z dostępem do diagnostyki obrazowej. Aby wykonać tomografię czy mammografię musieli być wożeni do innych placówek na terenie Otwocka i poza nim. Ma się to zmienić. Do marca 2020 roku szpital będzie wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę medyczną. W sumie na ten cel PCZ wyda ponad 12,3 mln zł, które spółce udało się pozyskać ze środków unijnych w ramach trzech przygotowanych projektów.

Nie obyło się jednak bez problemów. Pierwszy z ogłoszonych przetargów na zakup sprzętu i dostosowanie do nich obiektu niestety musiano unieważnić. Jedyna oferta jaka wpłynęła do PCZ przekraczała zabezpieczoną na ten cel kwotę o 4 mln zł. Przetarg powtórzono,tym razem zakończył się on sukcesem.

We wtorek, 13 sierpnia w szpitalu uroczyście podpisano trzy umowy z wyłonionym dostawcą sprzętu, firmą Synektik. – Wierzę, że realizacja tych projektów zasadniczo zmieni sytuację szpitala, jego wizerunek, a, co najważniejsze, zakupiona aparatura będzie dobrze służyć pacjentom – podkreśliła tuż po złożeniu podpisów prezes PCZ, Ewa Pełszyńska.

– W skali powiatu jest to ogromne wydarzenie. Do tej pory nie mieliśmy aż tak dużych środków na inwestycje społeczne – mówił z kolei starosta Cezary Łukaszewski.

– To bardzo dobra informacja dla mieszkańców naszego powiatu, którzy do tej pory borykali się z różnymi problemami jeśli chodzi o dostępność i jakość usług medycznych w naszym szpitalu. Myślę, że jest to znakomity powód do zadowolenia i moment startu w lepszą przyszłość tej placówki oraz ku poprawieniu jakości usług medycznych – podkreślał Łukaszewski.
Starosta dodał, że jest to również zasługa poprzednich władz i kierownictwa spółki, którym udało się te środki pozyskać.

– My mamy to szczęście, że będziemy mogli je wydać ku zadowoleniu mieszkańców – mówił Cezary Łukaszewski.
Wiadomo już, że sprzęt do szpitala będzie trafiał sukcesywnie.

– Całość sprzętu będziemy chcieli dostarczyć najpóźniej do końca marca 2020 roku – zapewniał podczas podpisania umów Cezary Kozanecki, prezes spółki Synektik. Do „Batorego” trafi najwyższej jakości sprzęt.

Artykuł z pisma linia otwocka https://linia.com.pl/

Czytaj tu

więcej

Poprawa stanu zdrowia w zakresie otyłości wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu otwockiego

http://pcz-otwock.pl/wp-content/uploads/2019/07/1-962x98.png

Poprawa stanu zdrowia w zakresie otyłości wśród dzieci
z klas I-VI z terenu powiatu otwockiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Poprawa stanu zdrowia w zakresie otyłości wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu otwockiego ” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WM 2014-2020. Projekt jest realizowany przez Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku.

Projekt jest adresowany do dzieci z powiatu otwockiego z klas I-VI z podejrzeniem lub stwierdzoną chorobą kręgosłupa. Rekrutacja do projektu rozpocznie się we wrześniu  2019 roku. Wsparcie obejmuje m. in. :
Projekt jest adresowany do dzieci z klas I-VI z podejrzeniem lub stwierdzoną otyłością. Rekrutacja do projektu rozpocznie się we wrześniu 2019 roku. Wsparcie obejmuje m. in.:

– opiekę medyczną,
– poradnictwo dietetyczne,
– wsparcie psychologiczne,
– warsztaty edukacyjno-żywieniowe dla dzieci i ich rodziców, w tym wspólną naukę przyrządzania zdrowych i smacznych potraw, materiały szkoleniowe przydatne w przyswajaniu wiedzy, ciekawe zajęcia i grywalizację,
– cykliczne zajęcia sportowe.

Zajęcia będą realizowane przez cały rok szkolny 2019/2020.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 660861003,
e-mail: rekrutacja_pcz_otylosc@wp.pl

Biuro projektu – PCZ w Otwocku, ul. Stefana Batorego

Regulamin projektu – pobierz tutaj.
Formularz rekrutacyjny – pobierz tutaj.

więcej

Poprawa stanu zdrowia w zakresie chorób kręgosłupa wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu otwockiego

http://pcz-otwock.pl/wp-content/uploads/2019/07/1-968x92.png

Poprawa stanu zdrowia w zakresie chorób kręgosłupa wśród dzieci
z klas I-VI z terenu powiatu otwockiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Poprawa stanu zdrowia w zakresie chorób kręgosłupa wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu otwockiego ” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WM 2014-2020. Projekt jest realizowany przez Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku.

Projekt jest adresowany do dzieci z powiatu otwockiego z klas I-VI z podejrzeniem lub stwierdzoną chorobą kręgosłupa. Rekrutacja do projektu rozpocznie się we wrześniu  2019 roku. Wsparcie obejmuje m. in. :
– opiekę medyczną i fizjoterapeutyczną,
– warsztaty edukacyjne dla dzieci i ich rodziców,
– zajęcia sportowe: gimnastyka korekcyjna oraz zajęcia ruchowe z fizjoterapeutami,

Zajęcia będą realizowane przez cały rok szkolny 2019/2020.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 660861003,
e-mail: rekrutacja_pcz_kregoslup@wp.pl

Biuro projektu – PCZ w Otwocku, ul. Stefana Batorego

Regulamin projektu – pobierz tutaj.

Formularz rekrutacyjny – pobierz tutaj.

więcej